Klasická masáž

Klasickú masáž všetci dobre poznáme. Je to systematické uvoľňovanie svalov chrbta alebo celého tela pomalými príjemnými pohybmi, tlakom, štipkaním… Masáž pozitívne vplýva na telo, ale aj na psychiku. Práve pravidelnou masážou a teda prekrvením a uvoľnením svalov, môžeš predchádzať bolestiam chrbtice, ktoré sú spôsobené zatuhnutosťou (najčastejšie v krížovej oblasti, medzi lopatkami alebo v oblasti šije). Masáž svalov ti môže pomôcť aj v prípade rekonvalescencie po úraze keď si mal/a dlhšie znehybnenú končatinu a je treba ju znova „rozhýbať“. A keďže náš svalový tonus je prepojený s našim psychickým naladením, tak ako ti stres spôsobí stuhnutie napríklad trapézov, tak aj príjemná masáž ti môže pomôcť tento stres uvoľniť a pozitívne ťa naladiť.

Mäkké techniky

Sú účinný spôsob terapie, keď potrebujeme odstrániť problémy a bolesti spôsobené blokádami a poruchami myofasciálnych vzťahov. Metóda terapie spočíva v posune fascií voči svalom, preťahovaní kože a podkožia a tlaku na príslušné body vo svaloch. Všetko prebieha bez použitia oleja, aby bol terapeut schopný vyvinúť potrebný tlak a správne zachytiť podkožie.

Mäkké techniky sú vhodné pre ľudí so sedavým zamestnaním, so stuhnutým krkom a ramenami, každého kto trpí bolesťami šije a hlavy, ale dokážeme pomocou nich zmierniť tiež migrény. Ak ste sa rozhodli urobiť niečo pre svoje zdravie a začať cvičiť, sú mäkké techniky výborným doplnkom k samotnému cvičeniu.

Medová detoxikačná masáž

„Keď umrie posledná včela, zahynie celé ľudstvo.“

Liečivé účinky medu sú známe už od staroveku. Popísal ich aj Avicena, Plinius, či neskôr Sebastian Kneipp, ktorý prispel k jeho znovuobrodeniu v liečitelstve. Med sa využíva na liečenie rán, pri zápaloch dýchacích ciest, problémoch s trávením, v regenerácii obličiek, pečene… Veď aj starí Egypťania na neho nedali dopustiť.

My vám teraz prinášame trochu iné využitie medu a to vo forme masáže. Masáž medom v takej forme ako ju poznáme k nám prišla z Ruska, kde sa používa od dávnych čias a dnes zažíva svoju renesanciu aj v západných krajinách. Chrbát ošetrovaného sa potrie medom, už tu začína blahodárne pôsobenie, keď sa liečivé látky z medu dostávajú cez pokožku priamo do krvného riečiska. Postupne pomocou špeciálnych pohybov rúk a vďaka znalosti Haedových zón, vysávame toxíny a usadeniny z hlbokých tkanív a kĺbov. Takto detoxikujeme vnútorné orgány a celý organizmus.

Samozrejme využívame na masáž kvalitný med, priamo od overeného včelára. Aby sme mali istotu, že med obsahuje naozaj len látky, ktoré doňho vložili včeličky. Aby sme vás nepomýlili, medová masáž nie je jemná a sladučká, ako by sa mohlo zdať z názvu. Práve naopak, môže byť v niektorých prípadoch aj mierne bolestivá. Všetko závisí od miery zanesenia organizmu toxínmi. Ale jej prínos pre náš organizmus stojí za prípadnú trošku bolesti.

Kineziologické tejpovanie

Kinesio tape je elastická páska, ktorá si svoju elasticitu udržuje po dobu 3-5 dní. Pri jej správnom nalepení dochádza k elevácii kože, podkožia a fascií od svalu. V tomto medzi priestore dosiahneme zlepšenie lymfatickej a krvnej cirkulácie, zníži sa tlak na receptory a klient pociťuje zmiernenie bolesti. Upravuje sa tiež svalové napätie, znižuje opuch, podporuje hojenie, stabilizuje kĺby, mobilizuje fascie a navyše kineziologická páska neobmedzuje našu pohyblivosť a môže vyzerať dekoratívne. Je vynikajúcim doplnkom mäkkých techník a samotného cvičenia.

Bachova kvetová terapia

Je terapia pomocou liečivej energie 38 esencií divorastúcich kvetov stromov, rastlín a kríkov, ktoré harmonizujú vš​etky základn​é negat​í​vne stavy mysle. Je ich teda 38 na 38 negatívnych stavov​. Základom terapie je terapeutický pohovor. Jeho cieľom je na základe otázok a odpovedí pochopiť postupne svoju disharmóniu. Po absolvovaní terapeutického pohovoru každý obdrží esencie so zoznamom a afirmáciami. Najčastejšími disharmóniami sú: strach, negatívne myslenie, hnev, žiarlivosť, depresia, apatia, znížená sebadôvera, neistota, zatrpknutosť. V prvom rade ​je potrebné ​blokova​ť​ traumy z minulosti. Terapia pomáha v krízových situáciach, problémoch vo vzťahoch, ako aj na posilnenie vnútornej harmónie. Veľmi dobre pôsobí na deti, u ktorých podporuje zdravý vývoj ich osobnosti.
H​od​í​ sa ​pre všetky vekové kategórie a pre každé​ho bez ohľadu na to, aké lieky kto užíva. Ak niekto užíva psychofarmaká, umožňuje postupne znižovať ich dávkovanie. Účinnosť terapie sa zvyšuje používaním afirmácií špecifických ku každej esencii. Bachova terapia ​​n​emá žiadne vedľajšie účinky. A keďže disharmónia duše je pr​í​č​inou ochorenia tela, lie​č​i sekundárne aj fyzick​é​ telo.

LEKTORKA: Milota Pfeffer, skúsená terapeutka

CENA: 23 Eur

NAJBLIŽŠÍ TERMÍN: Termíny konzultácií vždy v utorky. Objednaj sa na info@famila.sk

Homeopatia

Homeopatia mobilizuje vlastnu vitálnu silu a lieč​ivú​ energiu organizmu. ​V kombinácii s Bachovou terapiou a irisdiagnostikou dokaže skutočné zázraky​.

Základná Irisdiagnostika: je vyšetrenie dúhovky oka pomocou lupy so svetlom. Pomáha zistiť stav orgánov a orgánových systémov a tzv. myaziem, t.j. vrodených genetických slabostí, ktoré potom eliminujeme homeopatickými nozódami.

Numerologický-rozbor osobnosti a vypočítanie životných cyklov

Nájdeme tu odpovede na otázky ako napr.:
Aká je moja životná úloha ? Aká je moja špecifická úloha /skúška/ v tomto čase?
Čo sa mám naučiť v tomto období života?
​Kombinácia Bachovej terapie a numerológie ​je veľmi účinná.

Rodinné konštelácie

Rodinné konštelácie sú v tejto dobe často používanou metódou osobnostného rozvoja, sebapoznania a psychoterapie. Umožňujú názorne ukázať a hlavne pocítiť skryté súvislosti a vzťahy medzi členmi rodiny, prípadne väčších systémov (firmy…). Autorom metódy je nemecký psychológ Bert Helinger.

Vďaka získanej skúsenosti pochopíš sám/sama seba a svoje chovanie, svoje strachy, hnev a pod. Konštelácie a náhľad, ktorý ti poskytnú ti môže pomôcť sa prepojiť so svojím vnútrom, s tým kto skutočne si čo už je potom len krôčik k tomu, aby si sa začal zbavovať svojich blokov a následne získal silu žiť naplno.

LEKTORKA: Jitka Pešková, absolventka výcviku Systemických rodinných konštelácií v Prahe

CENA: 40 Eur/seminár

NAJBLIŽŠÍ TERMÍN: viac info o termíne sa dozvieš na info@famila.sk.

Astrologické konzultácie

Astrológia je jedna z metód, ktorá ti môže pomôcť robiť lepšie rozhodnutia, pochopiť súvislosti a plánovať udalosti.  Je to stáročia  používaná metóda, ktorá ti poskytne celkom presný popis tvojej osobnosti, tvojich vlastností, darov, nedostatkov, tvojich možností, aktuálnej situácie… na konzultácii sa astrológ venuje tvojmu psychologickému profilu, súčasnej situácii, vzťahom (súkromným aj pracovným) a témam , ktoré potrebuješ ty rozobrať. Je to výborná metóda na plánovanie termínov (svadba, založenie firmy…)

LEKTORKA: Jitka Pešková, astrologička s mnohoročnou praxou

CENA: 30 Eur/ 60 min alebo 45 Eur/ 90 min

NAJBLIŽŠÍ TERMÍN: viac info o termíne sa dozvieš na info@famila.sk.