Tehotenstvo je obdobie, počas ktorého žena prechádza výraznými fyzickými aj psychickými zmenami. Keďže verím, že detičky už v brušku vnímajú nastavenie a psychickú pohodu svojich maminiek, tak som od začiatku fungovania Family vedela, že starostlivosť o budúce maminky k Famile skrátka patrí.

Preto sa v rámci našich aktivít snažíme budúcim maminkám poskytnúť kvalitnú komplexnú starostlivosť, ktorá im môže spríjemniť a uľahčiť túto životnú fázu- či už to sú cvičenia, masáže alebo príprava na pôrod, dojčenie a starostlivosť o bábätko.

Tehotenské cvičenie s fyzio- NOVINKA

Je špeciálne upravené cvičenie pre budúce maminy. Pod dohľadom fyzioterapeutky si posilníte celé telo a hlavne chrbticu, ktorá je počas tehotenstva výrazne zaťažovaná. Súčasťou cvičenia sú aj rôzne dychové techniky, posilňovanie panvového dna a lektorka tiež využíva cviky SM-systému. Tehotenské cvičenie pomáha udržiavať telo vo forme počas tehotenstva, ale je i vynikajúcou prípravou na samotný pôrod.

Lektorka: Zuzka Pechová

Cena (jednorázový vstup): 6 eur

Cena kurzu (8 vstupov/1 vstup ): 40 eur/5 eur

Termín najbližšieho kurzu: Január 2018

„AKO SA PRIPRAVIŤ NA JEDINEČNÉ OBDOBIE V ŽIVOTE ŽENY – PÔROD A DOJČENIE“ – workshop

Pôrod je významnou udalosťou v živote matky, ale aj dieťatka. Spôsob príchodu na svet a prvé týždne života bývajú zásadné pri budovaní ich vzájomného vzťahu. Napriek tomu, že pôrod je prirodzená súčasť života, vyžaduje si prípravu. Teoretickú, psychickú a aj fyzickú. Existujú spôsoby ako si pôrod, šestonedelie a dojčenie uľahčiť a ako sa na toto kľúčové obdobie správne pripraviť. Vo Famile vám ponúkame cyklus 4 stretnutí s certifikovanou dulou a laktačnou poradkyňou Petrou Valterovou, ktorá vám poskytne svoje vzácne vedomosti a skúsenosti.

1. stretnutie- Posledné týždne tehotenstva (trvanie 2 hod)
Počas týchto dvoch hodín sa budete zaoberať poslednými týždňami tehotenstva – psychickou, fyzickou a praktickou prípravou na pôrod. Dozviete sa napríklad ako sa dá chrániť hrádza pred poranením už v tehotenstve, čo robiť pri prenášaní, čo si treba vziať do  pôrodnice, aká literatúra vám môže pomôcť zvládnuť pôrod, dojčenie a starostlivosť o bábätko, aké sú podmienky v pôrodniciach v Bratislave a jej okolí, v Rakúsku či Čechách.

2. stretnutie- Pôrod (trvanie 3 hod)
Na tomto stretnutí detailne preberieme pôrod  a jeho jednotlivé fázy, povieme si o pôrodných polohách, o nástrihu, o prítomnosti partnera a jeho úlohe pri pôrode,  o úľavových technikách, o bondingu, o tom ako si zostaviť pôrodné prianie, aké sú bežné postupy a vyšetrenia v pôrodniciach a kedy treba ísť do pôrodnice. Na tomto stretnutí sú vítaní aj partneri (bez poplatku).

3. stretnutie- Dojčenie (trvanie 3 hod)
Dojčenie je pre telo ženy prirodzené, no nie je samozrejmé. Mnoho žien zažíva rôzne problémy pri dojčení už v pôrodnici. Cieľom tohto stretnutia je pripraviť budúce maminky na úspešné dojčenie od samotného začiatku.
Dozviete sa zásady úspešného dojčenia- aké je dôležité správne prisatie a ukážeme si správne prisatie bábätka, polohy pri dojčení, aké sú najčastejšie problémy v začiatkoch dojčenia, ako predchádzať zápalom prsníkov, čo s bolesťou bradaviek, či môže byť tvar bradavky prekážkou dojčenia, akými spôsobmi sa dá dojčenie podporiť,  aké sú funkcie dojčenia alebo aj ako zistíte, či bábätko na prsníku pije.

4. stretnutie- Šestonedelie (trvanie 2 hod)
Šestonedelie sa nazýva 6 týždňov po pôrode, počas ktorých sa telo matky dostáva do „NORMÁLU“. Hoja sa prípadné popôrodné poranenia, rozbieha sa dojčenie, maminka a novorodenec si vytvárajú vzťah a spoznávajú sa. Je to čarovné obdobie plné eufórie a lásky, ale zároveň je aj veľmi náročné. Práve správnou prípravou si môžeme zásadne pomôcť si toto obdobie užiť.
Na tomto stretnutí preberiete prvé dni po pôrode v nemocnici, aké vyšetrenia vás čakajú, starostlivosť o telo rodičky po pôrode ako aj o novorodenca, zoznam vecí, ktoré treba po pôrode vybaviť na úradoch. Dozviete sa niečo aj o vzťahovej výchove – ako bábätko vníma svet, čo robiť keď plače a ako mu rozumieť.

Maximálny počet účastníčok je 5 :-).

Tento cyklus 4 stretnutí je určený pre ženy, ktoré:

– ešte nerodili a nevedia čo ich čaká,

– majú pocit, že ďalší pôrod sa dá zvládnuť aj inak,

– majú veľa nezodpovedaných otázok v témach tehotenstva, pôrodu, dojčenia a starostlivosti o bábätko,

– chcú (tentokrát) úspešne dojčiť svoje dieťatko,

– chcú rozumieť svojmu bábätku.

Maximálny počet maminiek v skupine je 5 :-).

 

LEKTORKA: Petra Valterová, certifikovaná dula, laktačná poradkyňa a poradkyňa nosenia.

CENA: môžete zaplatiť naraz za celý kurz – 60 eur, alebo za jednotlivé stretnutia nasledovne:
1. stretnutie – posledné týždne pred pôrodom = 2 hodiny –  kurzová cena 12 eur. Cena samostatnej prednášky je 14 eur.
2. stretnutie – pôrod – aj s partnerom pri pôrode = 3 hodiny – kurzová cena 18 eur. Cena samostatnej prednášky je 21 eur.
3. stretnutie – dojčenie = 3 hodiny – kurzová cena 18 eur. Cena samostatnej prednášky je 21 eur.
4. stretnutie – starostlivosť o bábätko a seba v šestonedelí + vzťahová výchova = 2 hodiny – kurzová cena 12 eur. Cena samostatnej prednášky je 14 eur.

NAJBLIŽŠÍ TERMÍN: Informujte sa na info@famila.sk

1. stretnutie

2. stretnutie

3. stretnutie

4. stretnutie