V živote každého z nás nastanú momenty, keď si nevieme sami pomôcť, nevieme sa rozhodnúť, ktorým smerom ísť a čo robiť v profesijnej, ale aj v tej súkromnej oblasti. A práve v týchto obdobiach sú dôležité informácie, ktoré nám môžu pomôcť spraviť správne rozhodnutia, spraviť krok vpred. Môže to byť názor odborníka na danú problematiku, ale aj človeka , ktorý niečím podobným už prešiel alebo práve prechádza. Práve v týchto ťažkých obdobiach by sme ti radi pomohli a preto pripravujeme workshopy a semináre na rôzne témy týkajúce sa zdravia, spokojnosti, krásy, materstva, ale aj individuálne konzultácie ako napríklad psychologické poradenstvo, výživové poradenstvo, osobnostný koučing, astrológia a iné. Termíny týchto programov budeme priebežne aktualizovať na našej FB stránke.

Pokiaľ máš záujem o konkrétnu tému seminára, neváhaj nám dať vedieť a my sa pokúsime taký seminár otvoriť.

Škola panvového dna

Na škole panvového dna sa dozvieš praktické rady a naučíš sa cviky na zlepšenie fungovania tvojho panvového dna. Pre objasnenie: panvové dno je súbor svalov, ktoré s pomocou hlbokého stabilizačného systému a správneho dýchania držia celý svalový systém človeka. Tento workshop je určený pre ženy, ktoré chcú pracovať na svojom zdraví a zlepšiť svoj sexuálny život. Či už ťa trápi diastáza priamych brušných svalov po pôrode (väčšie bruško), problémy s chrbticou, otehotnením, inkontinencia… Tieto všetky problémy sú riešiteľné a jedno z výborných riešení je práve práca a posilnenie panvového dna.

LEKTORKA: Workshop povedie diplomovaná fyzioterapeutka  Ivanka Bocová, ktorá veľkú časť svojej praxe venuje práve ženám a ich ťažkostiam s pohybovým aparátom.

CENA: 35Eur / workshop

NAJBLIŽŠÍ TERMÍN: viac info o termíne sa dozvieš na info@famila.sk.

Obsah workshopu

1- Úvod do problematiky (funkcia, anatómia …)
2- Svaly panvového dna
3- Vyšetrenie svalov PD
4- PD a emócie
5- Aktivácia a základne cviky PD (cvičenie)
6- Hlboký stabilizačný systém (cvičenie)
7- Bránica a bráničné dýchanie (cvičenie)
8- Popôrodná diastáza (cvičenie a vyšetrenie)
9- Pokles pohlavných orgánov, inkontinencia a iné poruchy močenia
10- Vplyv panvového dna na menštruáciu
11- Pomôcky
12- Záverečné cvičenie /zostava na cvičenie/
13- Diskusia

SM SYSTÉM – workshop

Workshop SM systému je určený pre tých z Vás, ktorí si chcete osvojiť túto metodiku cvičenia tak, aby ste ju mohli efektívne využívať v domácom prostredí na zlepšovanie kondície svojho pohybového aparátu. Metóda SM systém podľa MUDr. Smíška je výborná metóda na odstraňovanie bolestí chrbtice a kĺbov, pocitov tŕpnutia, pálenia a mravenčenia končatín, prstov… Toto cvičenie umožňuje telu návrat k prirodzenému fungovaniu svalového a pohybového aparátu.

Pomocou elastického lana sa naučíš posilňovať a uvoľňovať svaly, čím sa zlepší stabilizácia a mobilizácia tvojej chrbtice. Hlavný efekt tejto metódy je vyvolanie naťahovacej sily v oblasti medzistavcových platničiek, vďaka čomu sa tlak vyvíjaný na platničku zníži, a tak môže platnička lepšie vykonávať svoju funkciu a začať sa regenerovať.  A to aj v prípade, že už je poškodená- protrúzia, extrúzia.

Kurz trvá 3 hodiny, pričom prvá sa venuje teoretickej časti a dve hodiny sú zamerané na nácvik jednotlivých cvikov pod vedením akreditovaného lektora-našej fyzioterapeutky Zuzky.

Pokiaľ nerád/a cvičíš doma alebo sa chceš uistiť, že cvičíš správne ,tak môžeš pokračovať v cvičení vo Famile, buď na individuálnych hodinách alebo v skupinke.

LEKTORKA: Zuzana Pechová- akreditovaná lektorka SM systému, fyzioterapeutka

CENA: 35 Eur/ workshop

NAJBLIŽŠÍ TERMÍN:  viac info o termíne sa dozvieš na info@famila.sk.

Ako zvladať emócie svojich detí s láskou – workshop

Workshop je určený pre tých:
• ktorí cítia, že emócie svojich ratolestí im prerastajú cez hlavu,
• ktorým sa často stáva, že v komunikácii s deťmi a partnermi hovoria a robia niečo, čo ich neskôr mrzí a ľutujú to, pretože hlboko v sebe cítia, že to nie je správne,
• ktorých táto téma zaujíma a chcú svojim deťom (a aj partnerom, pretože to platí aj v partnerskom vzťahu) dať bezpodmienečnú lásku a pozornosť,
• ktorí cítia, že im niečo bráni prejaviť sa voči dieťaťu ako milujúci rodič, najmä v kritických situáciách.

Okrem iného zistíte:
– ako dosiahnuť, ABY S VAMI DETI SPOLUPRACOVALI preto, že chcú a nie preto, že sa boja trestu alebo že dostanú odmenu,
– ako dosiahnuť, aby z vášho DIEŤAŤA VYRÁSTOL SEBAVEDOMÝ A EMOCIONÁLNE VYROVNANÝ DOSPELÝ,
– ako PREJAVIŤ LÁSKU aj v ťažkých situáciách (je ľahké milovať dieťa, ktoré robí to, čo chcete vy),
– ako FUNGOVAŤ S DEŤMI BEZ OVLÁDANIA, MANIPULÁCIE A TRESTOV,
– čo STOJÍ V CESTE vašej múdrosti a láske pri komunikácii v ťažkých situáciách A AKO TO PREKROČIŤ.

LEKTOR: Jana Mladá – emočný kouč, etikoterapeut a vzťahový mediátor

CENA: 10 eur

NAJBLIŽŠÍ TERMÍN: viac info o termíne sa dozvieš na info@famila.sk.

Objednaj sa na

info@famila.sk alebo 0919 174 147