Cvičenie na posilnenie hlbokého stabilizačného systému a svalového korzetu – NOVINKA

Určite ste už počuli o strede tela a jeho spevnení, o hlbokom stabilizačnom systéme, alebo o dnes tak modernom CORE systéme. Všetko sú to rôzne pomenovania svalov, ktoré udržujú stabilitu nášho tela počas pohybu. Ak tento systém nefunguje, jednotlivé segmenty tela, resp. chrbtice sa dostávajú do nesprávneho postavenia. Keďže hovoríme o svalovom systéme, stačí že jeden sval nefunguje správne a zhorší sa funkcia celého systému.
Súčasťou hlbokého stabilizačného systému je bránica, priečny brušný sval, vnútorné šikmé brušné svaly, svalstvo panvového dna a tzv. multifidy- krátke svaly medzi jednotlivými stavcami, ktoré nám umožňujú úklony a rotácie trupu.
Pri posilňovaní hlbokého stabilizačného systému zároveň posilňujeme aj svaly povrchové a teda ako pridanú hodnotu k tomu že robíme niečo pre svoje zdravie, si aj formuje postavu. Naopak to však nefunguje. Pokiaľ cvičíme iba vonkajšie svaly, tie ktoré vidíme, svaly hlbokého stabilizačného systému ochabujú. Vzniká nerovnováha, dochádza ku vzniku skríženého syndrómu, posunom platničiek alebo IBA preťaženiu svalov a bolesti bedrových, kolenných kĺbov, spodnej časti chrbta… Ak teda chcete dostať svoje telo do správnej formy, ak chcete, aby vám vaša chrbtica a kĺby slúžili ešte dlho dlho správne, ak nechcete cítiť bolesť pri chôdzi, behu, zdvíhaní bremien, cvičení alebo akejkoľvek aktivite, príďte si zacvičiť a posilnite svoj hlboký stabilizačný systém.
Na cvičeniach sa naučíme ako správne dýchať pri cvičení a fyzickej námahe, ako správne vykonávať niektoré bežné činnosti (vstávanie, chôdza, zdvíhanie bremien), ale najmä si správne zacvičíme, aby sme posilnili hlboký stabilizačný systém a zároveň aj celý svalový korzet a samozrejme aj povrchové svaly. Vyžijeme na to niektoré rekondično-rehabilitačné cviky, prvky z SM-systému, ale aj prvky z fitness cvičení.

Lektorka: Zuzka Pechová

Cena (jednorázový vstup): 6 eur

Cena kurzu (8 vstupov/1 vstup ): 48 eur/7 eur

Najbližší termín kurzu: viac info o termínoch sa dozvieš na info@famila.sk.

Tabata pre maminy s deťmi – NOVINKA

Jedinečné cvičenie pre maminky, ktoré túžia po super postave do plaviek.

MAMINY- Tabata je štvorminútový intervalový tréning, pod ktorý sa podpísal japonský profesor Izumi Tabata a je aktuálne veľmi populárny. Tabata je výbornou voľbou pre všetkých, ktorí chcú neustále zlepšovať svoju kondíciu alebo chcú schudnúť a vyformovať postavu. Tabata je intenzívny tréning, ktorý pozostáva z 20 sekúnd maximálnej aktivity a 10 sekúnd odpočinku, opakujúcich sa za sebou 8-krát. To znamená, že jedna tabata trvá 4 minúty. Za 20-30 minút možno týmto spôsobom precvičiť a vyformovať celé telo. Cviky sa dajú prispôsobiť podľa vašej aktuálnej kondície. :).

DETI – Počas hodiny sa  deťom venuje opatrovateľka- majú k dispozícii motorický chodník (tunel, šmýkľavku, balančné podľožky a hračky…:)

Lektorka: Vierka Skočdopolová Gurová

Cena (jednorázový vstup): 9 eur

Cena kurzu (4 vstupov/1 vstup ): 28 eur/7 eur

Najbližší termín kurzu: viac info o termínoch sa dozvieš na info@famila.sk.

SM systém

Sm systém je v súčasnosti veľmi populárna metóda určená na redukciu až odstránenie bolestí pohybového aparátu. Ide o opakované pomalé prevedenie cvikov s elastickým lanom. Pravidelným správnym cvičením (autor metódy odporúča cca 10 minút denne) je možné odstrániť bolesti chrbtice spôsobené tlakom vysunutej medzistavcovej platničky na nervové korene a miechu. Sm systém vyrovnáva svalovú nerovnováhu , čím zlepšuje držanie tela, čo  následne funguje ako prevencia ťažkostí. Táto metóda je vhodná aj pri diastáze priamych brušných svalov, s ktorou sa často stretávajú mamičky po pôrode.

Lektorka: Zuzka Pechová

Cena (jednorázový vstup): 7 eur

Cena kurzu (8 vstupov/1 vstup ): 48 eur/6 eur

Cena mini skupinka (max. 2 ľudia): 15 eur

Cena individuálneho cvičenia: 25 eur

Termín najbližšieho kurzu: marec 2018, bližšie info o termíne získaš na info@famila.sk.

Medical pilates s rehabilitačnou doktorkou

Medical Pilates je koncept cvičenia vyvinutý rehabilitačnými lekármi a fyzioterapeutmi špeciálne pre potreby klienta. Slúži k prevencii a liečbe porúch pohybového aparátu. Cvičí sa v menších skupinkách pod dohľadom odborníka (vo Famile to je naša rehabilitačná lekárka Zuzka :)) a kombinuje v sebe techniky klasického pilatesu a modernú rehabilitačnú medicínu. Špeciálna zostava cvikov pomáha odstraňovať bolesti chrbta obnovuje svalovú rovnováhu v každom veku. Spevňuje svalový korzet a učí správne dýchať. Ak máte problémy s chrbticou a túžite po pevnejšej a pružnejšej postave je Medical Pilates pre Vás ten pravý tréningový program. 

Lektorka: Zuzka Reiner Varinská

Cena (jednorázový vstup): 7 eur

Cena kurzu (8 vstupov/1 vstup ): 48 eur/6 eur

Termín najbližšieho kurzu: marec 2018, bližšie info o termíne získaš na info@famila.sk.

Pilates s prvkami jogy

Ide o pomalé cvičenie z kategórie Body&Mind, ktorého cieľom je zosynchronizovať telo a myseľ. Je založené na kombinácii viacerých druhov cvičení, ako pilates, joga, balančné pozície, strečing, posilňovanie s vlastnou hmotnosťou tela, a to všetko za zvuku príjemnej hudby.

Jednoduchosť a krása tohto cvičenia pramení v kontrolovanom dýchaní, koncentrácii na každý cvik a plynulom prechode z jedného pohybu do ďalšieho. Kombinácia týchto prvok poskytuje celkový fyzický tréning a zároveň posilňuje rovnováhu a harmóniu.

Pravidelným cvičením sa zvyšuje výkonnosť, zlepší sa stabilita, pohyblivosť, rozvíja sa sila, rovnováha, koordinácia pohybu. Súbor týchto cvičení priaznivo pôsobí na zlepšenie držania tela, pomáha upravovať nesprávne pohybové stereotypy, odstraňovať bolesti chrbtice a zoštíhliť postavu.

Lektorka: Anežka Turanová

Cena (jednorázový vstup): 5,50 eur

Cena kurzu (8 vstupov/1 vstup ): 36 eur/4,50 eur

Termín najbližšieho kurzu: 20.3.2018, bližšie info získaš na info@famila.sk.

Cvičenie na boľavý chrbát

Trápia ťa bolesti chrbta? Jedna z najčastejších príčin týchto bolestí môže byť práve poškodená platnička v krížovej oblasti. Pokiaľ chceš predísť zhoršovaniu ťažkostí a bolestí, je nevyhnutné zvoliť primerané pravidelné cvičenie, ktoré jemne zastabilizuje chrbticu, uvoľní stuhnuté oblasti a v konečnom dôsledku zvýši kvalitu tvojho života. Cvičenie je vedené fyzioterapeutkou, ktorá dohliada na správne prevedenie cvikov. Príď si k nám zacvičiť toto jemné cvičenie v pomalom tempe a začni sa starať o svoj chrbátik.

Lektorka: Zuzka Pechová

Cena (jednorázový vstup): 6 eur

Cena kurzu (8 vstupov/1 vstup ): 40 eur/5 eur

Termín najbližšieho kurzu: marec 2018, bližšie info o termíne získaš na info@famila.sk.

Cvičenie zamerané na posilnenie svalov panvového dna a chrbtice – MINI SKUPINKA

Tehotenstvo, pôrod a dojčenie dáva telu ženy zabrať. Často krát práve po pôrode ženy začnú trpieť rôznymi ťažkosťami ako napríklad bolesťami chrbtice, inkontinenciou, diastázou priamych brušných svalov (veľké brucho), nadváhou, bolestivou menštruáciou a mnohými inými problémami, ktoré vedia poriadne znepríjemniť život a narušiť našu psychickú pohodu. Väčšina týchto ťažkostí je spôsobená ochabnutým svalstvom panvového dna, brucha, chrbtice a s tým spojeným zlým držaním tela. A na to je jediné efektívne riešenie- správne a vytrvalé cvičenie. V pondelok o 12:00 u nás bude viesť cvičenie fyzioterapeutka ZUZI, ktorá sa vo svojej praxi venuje primárne ženám a ich ťažkostiam. Cvičiť sa bude v menších skupinkách (max. 5 osôb) , aby bol zabezpečený individuálny prístup lektorky. V prípade záujmu je možné si dohodnúť opatrovanie dieťatka v priestoroch Family.

Lektorka: Zuzana Kučerová

Najbližší termín kurzu: bližšie info o termíne získaš na info@famila.sk.

Diastáza a Panvové dno

Kurz je určený všetkým ženám, ktoré trápi rozostúpenie priamych brušných svalov (väčšie brucho po pôrode) alebo majú problémy súvisiace s oslabeným panvovým dnom. Či už sa jedná o únik moču, pokles maternice, nešpecifikované bolesti chrbta, menštruačné ťažkosti a ďalšie. Počas kurzu sa naučíte správne dýchať a zapájať brušné svaly tak, aby pracovali funkčne. Zaktivujete a posilníte si hlboký stabilizačný systém, aby ste si vyrovnali svalovú disbalanciu a samozrejme zaktivujete a posilníte svaly panvového dna. Počas kurzu sa budete snažiť fixovať správne pohybové návyky, aby ste dokázali aktivovať a cvičiť vybrané svalové skupiny počas bežných denných činností.

Posilnenie panvového dna

Toto cvičenie je určené pre ženy, ktoré chcú pracovať na svojom zdraví a zlepšiť svoj sexuálny život. Či už ťa trápi diastáza priamych brušných svalov po pôrode (väčšie bruško), problémy s chrbticou, otehotnením, inkontinencia… Tieto všetky problémy sú riešiteľné a jedno z výborných riešení je práve práca a posilnenie panvového dna.

Lektorka: Zuzka Pechová

Cena (jednorázový vstup): 7 eur

Cena kurzu (8 vstupov/1 vstup ): 48 eur/6 eur

Termín najbližšieho kurzu: bližšie info o termíne získaš na info@famila.sk.

Cvičíme s diastázou – mini skupinka

Ak vám po pôrode zostalo vypuklé bruško a nie a nie sa ho zbaviť, môže ísť o diastázu. Práve pre vás otvárame nové cvičenie. Kurz je určený nie len mamičkám po pôrode, ale všetkým, ktorých trápi rozostúpenie priamych brušných svalov. Počas kurzu sa naučíme správne dýchať, zapájať brušné svaly tak, aby pracovali funkčne, zaktivujeme a posilníme si hlboký stabilizačný systém, aby sme vyrovnali svalovú disbalanciu. To všetko preto, aby sme odstránili funkčné a estetické následky diastázy. Diastáza je trvalá a teda vám nezmizne, ale správnym cvičením môžete dosiahnuť to, že nikoho ani nenapadne, že ju máte a zbavíte sa bolestí spojených so zlým držaním tela, ktoré vám diastáza spôsobuje. Lektorka okrem iného využíva prvky sm systému.

Lektorka: Zuzka Pechová

Cena (jednorázový vstup): 7,5 eur

Cena kurzu (8 vstupov/1 vstup ): 52 eur/6,5 eur

Najbližší termín kurzu: viac info o termínoch sa dozvieš na info@famila.sk.

Tabata – NOVINKA

Štvorminútový intervalový tréning, pod ktorý sa podpísal japonský profesor Izumi Tabata je aktuálne veľmi populárny. Tabatu využívajú v rámci svojich tréningov profesionálni športovci, bežní ľudia v posilňovniach a výnimkou nie sú ani milovníci rozličných skupinových cvičení. Tabata je výbornou voľbou pre všetkých, ktorí chcú neustále zlepšovať svoju kondíciu. Tento typ tréningu sa odporúča i tým, ktorí chcú schudnúť. Tabata je intenzívny intervalový tréning, ktorý pozostáva z 20 sekúnd maximálnej aktivity a 10 sekúnd odpočinku, opakujúcich sa za sebou 8-krát. To znamená, že jedna tabata trvá 4 minúty. Za 20-30 minút možno týmto spôsobom precvičiť a vyformovať celé telo. Cviky sa dajú prispôsobiť priamo pre každého, ako vládze.

Lektorka: Vierka Skočdopolová Gurová

Cena (jednorázový vstup): 7 eur

Cena kurzu (8 vstupov/1 vstup ): 48 eur/6 eur

Najbližší termín kurzu: viac info o termínoch sa dozvieš na info@famila.sk.

Cvičenie pre seniorov – NOVINKA

Udržiavanie kondície, vitality a zdravého tela nie je výlučne výsadou mladých ľudí. Týka sa všetkých vekových kategórií, a pozornosť by jej mali venovať i seniori. Udržiavanie formy v seniorskom veku si však tiež vyžaduje aktívne zapojenie sa do telesnej aktivity, ktorá je nesmierne dôležitá. Cvičenie odďaľuje príznaky starnutia, pomáha zvládať choroby a bolesti, dodáva ľuďom životnú energiu a pozitívnu náladu. Žiadny človek nie je nikdy starý na to, aby začal cvičiť. Práve s pribúdajúcim vekom, a často krát nesprávnym životným štýlom prichádzajú zdravotné problémy a objavujú sa príznaky opotrebovania organizmu a pohybového aparátu. Cvičenie je šanca na zmenu k lepšiemu a plnohodnotnejšiemu životu. Ak človek pravidelne vykonáva fyzickú aktivitu, znižuje tým riziko kardiovaskulárnych chorôb, cukrovky, rakoviny, obezity, Alzheimerovej choroby a pod.

Pohyb prináša možnosť cítiť sa dobre a vyzerať mladšie. Na mieste je staré múdre príslovie, že človek je taký starý, ako sa cíti. Práve pre Vás, ktorí chcú byť aktívni i v pokročilom veku, máme pripravené špeciálne cvičenie pre seniorov, ktoré je určené pre začiatočníkov, ale i pokročilejších a zostavené tak, aby poskytovalo množstvo benefitov, vďaka ktorým sa budete cítiť zdravo a fit :-).

Lektorka: Kvetka Slaninková

Cena (5 vstupov): 20 eur/4 eur vstup

Cena (10 vstupov ): 35 eur/3,50 eur vstup

Najbližší termín kurzu: bližšie info o termíne získaš na info@famila.sk.

Tehotenské cvičenie s fyzio

Je špeciálne upravené cvičenie pre budúce maminy. Pod dohľadom fyzioterapeutky si posilníte celé telo a hlavne chrbticu, ktorá je počas tehotenstva výrazne zaťažovaná. Súčasťou cvičenia sú aj rôzne dychové techniky, posilňovanie panvového dna a lektorka tiež využíva cviky SM-systému. Tehotenské cvičenie pomáha udržiavať telo vo forme počas tehotenstva, ale je i vynikajúcou prípravou na samotný pôrod.

Lektorka: Zuzka Pechová

Cena (jednorázový vstup): 6 eur

Cena kurzu (8 vstupov/1 vstup ): 40 eur/5 eur

Termín najbližšieho kurzu: bližšie info o termíne získaš na info@famila.sk.